Reklama

Reklama

USA: Powstanie muzeum Biblii

Tysiące eksponatów pochodzących z Ziemi Świętej znajdzie się w powstającym w Waszyngtonie Muzeum Biblii.

Twórcy placówki podpisali w tej sprawie porozumienie z Urzędem do Spraw Zabytków Izraela.

Na mocy umowy izraelskie eksponaty zostaną wypożyczone amerykańskiemu muzeum do długookresowej ekspozycji.

Znajdą się one w głównych galeriach powstającej w Waszyngtonie instytucji. Listy przedmiotów nie ujawniono. Wiadomo jednak, że będą one mieć bezpośredni związek z Biblią. Izraelczycy przygotują tekst napisów towarzyszących eksponatom. 

Muzeum Biblii zostanie otwarte w stolicy USA w 2017 roku. Będzie zlokalizowane w centrum miasta, zaledwie trzy przecznice od Kapitolu. Koszt budowy i wyposażenia ośmiopiętrowego budynku wyniesie 400 milionów dolarów. Pomysłodawcą i fundatorem Muzeum Biblii jest biznesmen Steve Green, który należy do protestanckiego ruchu zielonoświątkowego. Przekazał on muzeum przedsięwzięcie 40 tysięcy eksponatów, wśród których są między innymi biblijne teksty na papirusie oraz starożytne zwoje Tory.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy