Reklama

Reklama

USA: Podano wyniki prawyborów w Iowa

Pete Buttigieg i Bernie Sanders uzyskali w poniedziałkowych prawyborach Partii Demokratycznej w Iowa zbliżone wyniki. Nieznacznie więcej osób poparło Buttigiega - wynika z danych ogłoszonych przez demokratów w czwartek wieczorem po zliczeniu głosów ze wszystkich okręgów.

Buttigieg, 38-letni były burmistrz South Bend w stanie Indiana, zdobył 26,2 proc. delegatów na konwencję stanową - o 0,1 pkt. proc. więcej niż 78-letni senator Bernie Sanders. Wyniki są jednak podawane w wątpliwość przez wielu członków Partii Demokratycznej w związku z problemami technicznymi oraz tym, jak długo trwało zliczanie głosów.

Trzecie miejsce zajęła 70-letnia senator Elizabeth Warren (18 proc.), a czwarte - były wiceprezydent, 77-letni Joe Biden (15,8 proc.).

W piątek kandydaci zmierzą się w debacie w New Hampshire. Prawybory w tym stanie odbędą się we wtorek.

Reklama

Partia Demokratyczna ostatecznie ma wskazać kandydata na prezydenta w lipcu. Wybory, w których o reelekcję będzie się ubiegał Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama