Reklama

USA: Po ponad 40 latach odnaleziono sprawcę morderstwa. 75-latek usłyszał zarzut

Mężczyzna, który przebywa obecnie w więzieniu w Ohio został oskarżony o morderstwo popełnione w 1980 roku na Florydzie - przekazał Fox News. Postęp w zawieszonej od ponad 40 lat sprawie był możliwy dzięki technologii DNA.

Policja na Florydzie wydała oskarżenie w sprawie, która od 43 lat pozostawała nierozwiązana, ale otwarta na wypadek znalezienia nowych dowodów

Obecnie 75-letni Ronald E. Richards został oskarżony o gwałt i morderstwo Evelyn Marie Fisher-Bamforth, do którego doszło 22 stycznia 1980 roku. Jak przekazano, w tym czasie Richardson mieszkał niedaleko ofiary. 

Policja od początku śledztwa interesowała się mężczyzną, ale nie znalazła wystarczających dowodów, by postawić zarzuty. Sytuacja zmieniła się wraz z postępem technologii DNA.

Reklama

- Dzięki postępowi technologii DNA oraz ciężkiej pracy detektywa Johnathana Zellera, Richards został oskarżony o gwałt i morderstwo. Jesteśmy o krok bliżej osiągnięcia sprawiedliwości dla Evelyn - przekazała rzeczniczka Departamentu Policji Miramar Tania Rues w oświadczeniu, cytowana przez portal. 

USA: Ronald E. Richards przebywał już w więzieniu za kolejne morderstwo

Obecnie Richards znajduje się w więzieniu w Ohio. Mężczyzna w 1982 roku został skazany na 50 lat pozbawienia wolności w związku z napaścią seksualną i morderstwem, do których doszło w marcu 1980 roku.  

Zabójstwo Fisher-Bamforth było najstarszą nierozwiązaną, ale wciąż otwartą na wypadek znalezienia nowych dowodów sprawą, którą kiedykolwiek zajmował się Departamentu Policji Miramar. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | floryda | morderstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy