Reklama

Reklama

USA: Planował zamach terrorystyczny. "Chciał wywołać starcia na wielką skalę"

Agencji Federalnego Biura Śledczego (FBI) zatrzymali mieszkańca Milwaukee (stan Wisconsin), który - według nich - miał przygotowywać zamach terrorystyczny - poinformowały we wtorek władze federalne.

Mężczyzna, zidentyfikowany jako 23-letni Samy Mohamed Hamzeh, został aresztowany i oskarżony o posiadanie dwóch karabinów maszynowych i tłumika.

Hamzeh miał ujawnić dwóm osobom, które okazały się być informatorami FBI, że zamierza dokonać ataku na jeden z gmachów publicznych w Milwaukee, który "będzie znany na całym świecie". Celem ataku miało być wywołanie "starć na większą skalę" - poinformował federalny Departament Sprawiedliwości. Nie ujawniono czy Hamzeh jest obywatelem amerykańskim.

Nabył broń od agentów FBI pozujących na handlarzy

Według władz, Hamzeh nabył broń od agentów FBI pozujących na handlarzy. W spotkaniu i transakcji uczestniczyły inne osoby współpracujące - jak się okazało - z FBI, które Hamzeh wcześniej nakłonił do pomocy.

Reklama

Mężczyzna był obserwowany przez FBI od września ub. r. Początkowo miał planować atak na Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu, jednak zmienił zamiar i postanowił dokonać ataku na terenie USA.

- Jesteśmy muzułmanami, bronimy muzułmańskiej religii, jesteśmy u siebie - miał powiedzieć Hamzeh według oskarżenia przygotowanego przez FBI.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama