Reklama

Reklama

USA: Pilne kontrole silników w samolotach Boeing 737

Amerykańskie i europejskie organy nadzoru lotniczego nakazały kontrole silników w samolotach Boeing 737. Sprawa ma związek z wypadkiem, do którego doszło na początku tygodnia w Stanach Zjednoczonych. W wyniku wybuchu silnika podczas lotu zginęła jedna osoba.

Inspekcję silników zarekomendował ich producent - firma CFM International z Chicago. Federalna Agencja Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych oraz Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego wezwały przewoźników do pilnych przeglądów.

Kontrola ma dotyczyć silników o przebiegach co najmniej 30 tysięcy cykli. Obejmie 681 jednostek w samolotach na całym świecie. Inspekcje mają zostać przeprowadzone w ekspresowym tempie, w czasie 20 dni. Ponadto do sierpnia sprawdzonych zostanie w sumie 2,5 tysiąca silników.

Zgodnie w wytycznymi producenta, zostanie sprawdzona praca łopatek wirnika. Według wstępnych ustaleń, wadliwe działanie tej części spowodowało wybuch podczas lotu Boeinga 737 z Nowego Jorku do Dallas.

Na pokładzie maszyny linii Southwest było 149 osób. Podczas eksplozji elementy silnika uszkodziły kadłub i jedno z okien. Doszło do dekompresji. Ofiarą jest pasażerka, która siedziała przy zniszczonym oknie. Pilotom udało się awaryjnie wylądować na lotnisku w Filadelfii.

Reklama

Był to pierwszy śmiertelny wypadek podczas lotu pasażerskiego w Stanach Zjednoczonych od 2009 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy