Reklama

Reklama

USA: Pierwszy pasażerski lot na Kubę po ponad 50 latach przerwy

Pierwszy pasażerski lot ze Stanów Zjednoczonych na Kubę po ponad 50 latach przerwy. Samolot linii Blue Jet wystartował z miasta Fort Lauderdale na Florydzie, by po 72 minutach wylądować na lotnisku w Santa Clara. Samolot prowadzili dwaj piloci pochodzenia kubańskiego.

Amerykańskie media podkreślają, że to historyczne wydarzenie jest kolejnym krokiem ku pełnej normalizacji stosunków między Hawaną a Waszyngtonem, zapoczątkowanej przez prezydenta Baracka Obamę w grudniu 2014 roku. 

Kilka miesięcy temu, Departament Transportu Stanów Zjednoczonych podjął pozytywną decyzję ws. komercyjnych lotów na Kubę, ale tylko do kilku jej miast. Nie dotyczyło to jeszcze połączeń z Hawaną.

Ze względów proceduralnych o bezpośrednich połączeniach ze stolicą wyspy, amerykański rząd zdecyduje wkrótce. Amerykanie w dalszym ciągu nie mogą się bezpośrednio udawać w tym kierunku w celach turystycznych. Jest 12 kategorii, które zezwalają na podróżowanie. Są to między innymi kwestie sportowe, kulturalne, humanitarne, edukacyjne czy religijne.

Od stycznia do kwietnia tego roku Kubę odwiedziły 93 tysiące obywateli Stanów Zjednoczonych. Liczba ta niemal się podwoiła w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy