Reklama

Reklama

USA: Pacjentki oskarżają lekarza o gwałt. Miał je usypiać gazem rozweselającym

Dwie kobiety oskarżyły 55-letniego dr. Erica Salatę, lekarza medycyny estetycznej z Florydy o molestowanie seksualne. Mężczyzna miał przy pomocy gazu rozweselającego i środków uspokajających usypiać kobiety, a następnie je gwałcić. Lekarz został zatrzymany.

Dziennik "Miami Herald" poinformował, że dwie kobiety zgłosiły się na policję, oskarżając lekarza medycyny estetycznej z Florydy o molestowanie seksualne. Do przestępstw miało dojść, gdy jako pacjentki zostały uśpione przed zabiegami w Pura Vida Medical Spa. 

Kobiety miały szczegółowo opisać napaści, których dopuścił się lekarz.

Jedna z nich powiedziała policji, że podano jej podtlenek azotu, powszechnie znany jako gaz rozweselający, aby złagodzić ból i uspokoić ją. Gdy gaz się skończył, poszkodowana zdała sobie sprawę z napaści

Reklama

USA. Lekarz podawał ofiarom gaz rozweselający

Druga z kobiet przedstawiła podobny przebieg zdarzenia. "Powiedziała funkcjonariuszom, że przed gwałtem Salata zwiększył podawaną jej dawkę gazu rozweselającego" - donosi NBC 2 News. Kobieta miała również siniaka na ustach w miejscu, w którym zatrzymany ją pocałował.

Dr. Ericowi Salatcie grożą dwa zarzuty napaści seksualnej wobec fizycznie bezradnej osoby. 55-letni lekarz został aresztowany w poniedziałek wieczorem w spa. Od wtorku przebywa w więzieniu hrabstwa Collier.

Salata praktykuje medycynę od lat 90. Uzyskał licencję lekarską na Florydzie w 2013 roku. Dziennik poinformował, że wobec mężczyzny nie były prowadzone żadne postępowania dyscyplinarne ani nie zarzucano mu błędów w sztuce.

Reklama

Reklama

Reklama