Reklama

Reklama

USA: Oszukiwała mężczyzn przez Internet. Kupowała luksusowe samochody i zegarki

Luksusowe samochody, zegarki, łańcuszki i broń - m.in. na to 31-letnia Dominique z Teksasu wydawała pieniądze, które wyłudziła od zalotników. Na oszustwach przez internet w ciągu niespełna roku "zarobiła" 2,6 mln dolarów. Kobieta nie działała sama.

Oszustka, o której pisze "New York Times" przez prawie rok - od lutego do grudnia 2018 roku - prowadziła swój "biznes" za pośrednictwem mediów społecznościowych i aplikacji randkowych. 

Luksusowe samochody i biżuteria

31-latka nawiązywała przez internet romanse z wieloma mężczyznami. Kiedy zdobyła ich zaufanie, namawiała ich do przesłania pieniędzy w formie czeków i przelewów.

Założyła kilka kont bankowych na fałszywe nazwiska i firmy. Zdobyte w ten sposób pieniądze wydawała na luksusowe samochody i biżuterię. Kupiła dwa auta - Bentley'a Bentayga z 2018 i Mercedesa E-Class z 2017, trzy zegarki marki Rolex. 

Reklama

31-latka zainwestowała także w broń. W jej domu znaleziono trzy pistolety. 

Kobieta w czwartek przyznała się do oszustw i w ramach skruchy zwróciła też dwa 16- i 24-karatowe złote łańcuszki, które prawdopodobnie zostały kupione za wyłudzone pieniądze. Dodatkowo zabezpieczono w jej domu 11 tys. dolarów w gotówce. 

Oszustwa przez Internet. Kobieta miała wspólników

Kobieta przyznała także, że nie działała sama, chociaż to ona zgromadziła najwięcej pieniędzy. Jej wspólnicy wyłudzili w tym czasie ok. 1,34 mln dolarów. 

Sprawą 31-latki zajmie się federalny sąd okręgowy. Wyrok w jej sprawie ma zapaść 6 grudnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy