Reklama

Reklama

USA: Niesamowite zjawisko na niebie

Niecodziennie zjawisko w amerykańskim mieście Richmond w stanie Wirginia. Mieszkańcy mogli zaobserwować niezwykłą rotorową chmurę, która wyglądem przypominała walec toczący się po niebie.

Amerykanie mogli zobaczyć podniebny spektakl w poniedziałek, 5 lutego nad ranem. Promienie wschodzącego słońca zmieniły barwę formacji chmur na pomarańczowo-różową.

Mieszkańcom Richmond udało się nagrać i sfotografować zjawisko. Wideo i zdjęcia zamieścili w mediach społecznościowych.

Jeremiah Zabel zauważył niecodzienne chmury, gdy patrzył przez okna w swoim biurze. - To wyglądało jak efekty specjalne z filmu katastroficznego z Hollywood. Gdy chmury przelatywały nad głową, podniósł się silny, zimny wiatr - napisał na Instagramie.

Chmura rotorowa (ang. roll cloud) jest rzadko spotykanym zjawiskiem. Swoim poziomym kształtem przypomina rurę albo walec. Sprawia wrażenie, jakby wirowała wokół własnej osi. Zazwyczaj pojawia się dość nisko ziemi i może ciągnąć się setki kilometrów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy