Reklama

Reklama

USA: Nastolatek mierzył do policjanta z repliki broni. Funkcjonariusz go zastrzelił

Policjant w Leonardtown w stanie Maryland w USA strzelił do nastolatka, który mierzył do niego z repliki broni palnej. 16-latek zmarł w szpitalu.

- Do zdarzenia doszło po otrzymaniu przez policję stanową dwóch wezwań w sprawie osoby zachowującej się w podejrzany sposób - poinformował nadinspektor Woodrow Jones II.

Funkcjonariusz, który przyjechał sam na miejsce zdarzenia, zobaczył 16-latka mającego przy sobie pistolet i nóż. Świadek powiedział, że nastolatek stał na podjeździe przed domem "w postawie strzeleckiej", mierząc z broni do policjanta. 

- Policjant strzelił do mężczyzny, raniąc go - przekazał Jones. Według innego świadka nastolatek wyciągnął nóż i próbował wstać. - Policjant kazał mu rzucić nóż, zanim strzelił ponownie - dodał nadinspektor.

Reklama

Trzymał replikę broni palnej

Policjant zgłosił strzelaninę i wezwał służby ratunkowe, podczas gdy inni funkcjonariusze udzielili rannemu pierwszej pomocy. 16-latek został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie stwierdzono zgon. 

Z dochodzenia wynika, że broń, którą trzymał nastolatek, to replika broni palnej. Jones określił ją jako "bardzo dobrą repliką prawdziwego pistoletu".

Funkcjonariusz, który służy w policji stanowej od dwóch lat i siedmiu miesięcy, został wysłany na przymusowy urlop na czas dochodzenia. Policjanci w Maryland nie mają przy sobie kamer. Jones powiedział, że śledczy będą szukać nagrania wideo z okolicy. 

Leonardtown leży około 95 km na południowy wschód od Waszyngtonu.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje