Reklama

Reklama

USA: Największa w historii kumulacja w Powerball wciąż rośnie. Do wygrania 1,9 mld dolarów

W sobotę wieczorem w USA odbyło się losowanie Powerball. Główna wygrana w loterii nie padła od 3 sierpnia. Pula wzrosła od tego czasu do największej w historii świata kwoty - 1,6 miliarda dolarów. Żadnemu z graczy ponownie nie udało się skreślić zwycięskich liczb, co oznacza kolejną kumulację. W poniedziałek do wygrania będzie 1,9 miliarda dolarów.

Losowanie odbyło się w sobotę o godz. 23 czasu wschodnioamerykańskiego (w niedzielę o godz. 5 w Polsce - red.). Zwycięskie liczby to 28, 45, 53, 56, 69 i 20, jednak, jak się okazało, nikt ich nie wytypował. Szansa na wygraną wynosi 1 do 292,2 mln. 

Jak podaje amerykańska stacja ABC, oczekuje się, że rekordowa kumulacja wzrośnie teraz do 1,9 miliarda dolarów, a jeśli zwycięzca zdecyduje się na natychmiastowy odbiór pieniędzy w gotówce, może liczyć na ok. 929 mln dolarów po odliczeniu podatków. Rząd federalny pobiera 37 proc. wygranej, do tego należy również doliczyć lokalne daniny, które mocno różnią się pomiędzy poszczególnymi stanami - w niektórych przychody z loterii są zwolnione z opodatkowania, zaś w innych stawki przekraczają 10 proc. 

Reklama

Łączna kwota wygranej może być wyższa, jeśli zwycięzca zgodzi się na jej wypłatę w ratach przez 29 lat.  

Czym jest loteria Powerball?

Kupon na Powerball kosztuje 2 dolary. Uczestnicy loterii muszą wytypować sześć liczb z dwóch oddzielnych zbiorów - pięć z zakresu od 1 do 69 (białe pole) i jedną z zakresu od 1 do 26 (czerwone pole). Kolejne losowanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 23 czasu wschodnioamerykańskiego. 

Po raz ostatni główna wygrana w Powerball padła 3 sierpnia w Pensylwanii. Od tego czasu odbyło się 40 losowań. Dotychczas najwyższa kumulacja w loterii wyniosła 1,586 mld dolarów. W 2016 roku tą kwotą podzieliły się trzy osoby. 

Losy są sprzedawane w 45 amerykańskich stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko oraz na Wyspach Dziewiczych USA.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy