Reklama

Reklama

USA: Na Kapitolu przeprowadzono próbę przed inauguracją. Uczestników ewakuowano

Uczestnicy próby inauguracji nowego prezydenta USA Joe Bidena, która ma odbyć się w środę 20 stycznia na Kapitolu, zostali ewakuowani przez służby bezpieczeństwa z zachodniej strony Kapitolu - podała agencja AP

Władze twierdzą, że ewakuacja była spowodowana pożarem kilka przecznic dalej, ale nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Ci, którzy zebrali się na próbie, w tym orkiestra wojskowa, zostali skierowani do budynku Kapitolu i przenieśli się w bezpieczne miejsce w budynku. Osoby biorące udział w próbie przekazały, że funkcjonariusze służb bezpieczeństwa krzyczeli: "To nie są ćwiczenia".

Portal The Hill podał, powołując się na straż Kapitolu, że jego teren został zamknięty w poniedziałek z powodu "zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa" po tym, jak zgłoszono pożar pod mostem kilka przecznic dalej. W e-mailu wysłanym do członków Kongresu przekazano, że od godz. 10.30 czasu lokalnego nie było wejścia ani wyjścia z terenu Kapitolu. Znajdujących się w budynkach poinstruowano, aby trzymali się z dala od okien i drzwi. Osobom na zewnątrz nakazano "szukać schronienia" - podał The Hill.

Reklama

Czterech przedstawicieli służb powiedziało AP, że straż Kapitolu nakazała ewakuację ze względów ostrożności. Teren Kapitolu i okolice zostały zamknięte po zamieszkach 6 stycznia.

Wkrótce służby poinformowały, że ognisko ugaszono i odwołano blokadę Kapitolu.

Jak podaje AP, ogniem zajęło się obozowisko dla bezdomnych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy