Reklama

Reklama

USA: Kontrowersyjne logo na konferencji dla nauczycieli. Kurator przeprasza

Na konferencji dotyczącej nauczania zawodowego w szkołach publicznych pojawiło się kontrowersyjne logo, przypominające swastykę. Znak umieszczono na materiałach promocyjnych i okolicznościowych koszulkach, które podczas wydarzenia nosili nauczyciele. Kurator szkół z hrabstwa Hanover w amerykańskim stanie Wirginia podkreśla, że logo zostało zaprojektowane przez jednego z nauczycieli. Miało przedstawiać cztery ręce i ramiona trzymające się razem.

Podczas konferencji na temat nauczania zawodowego w szkołach publicznych w hrabstwie Hanower nauczyciele byli widziani w niebieskich koszulkach z logo przypominającym swastykę. Znak pojawił się również na innych materiałach promocyjnych. Po fali komentarzy w mediach społecznościowych kurator przeprosił za zaistniałą sytuację. 

"Potępiamy wszystko, co związane z nazizmem"

"Jeden z naszych nauczycieli zaprojektował logo, które ma przedstawiać cztery ręce i ramiona trzymające się razem - symbol jedności dla naszej ogólnokrajowej, profesjonalnej konferencji edukacyjnej. Nic więcej" - napisał kurator szkół w hrabstwie Hanower Michael Gill w oficjalnym komunikacie. 

Reklama

Zapewnił, że koszulki zostały wycofane, a organizatorzy pracują nad usunięciem znaku ze wszystkich materiałów promocyjnych. Dodał, że jest pewny, że logo powstało bez żadnych złych intencji. "Naprawdę żałujemy tego błędu i przepraszamy, że odwrócił on uwagę od wspaniałej pracy, jaka została wykonana przez wszystkich podczas tej konferencji" - dodał. Podkreślił, że szkoły w hrabstwie potępiają wszystko, co związane z nazizmem.  

Przedstawiciele społeczności żydowskiej w stolicy Wirginii, Richmond, docenili szybką reakcję kuratora - podaje NBC. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy