Reklama

Reklama

USA: Kongresmeni o zakończeniu uznawania prezydentury Putina w 2024 r.

Kreml w piątek potępił projekt rezolucji zaproponowanej przez dwóch amerykańskich kongresmenów, aby zakończyć uznawanie prezydentury Władimira Putina, gdy w 2024 r. minie jego kadencja.

Według Kremla rezolucja zaproponowana przez amerykańskich kongresmenów jest pokazem ingerencji USA w sprawy wewnętrzne innych krajów.

Kongresmeni Steve Cohen i Joe Wilson przedstawili Izbie Reprezentantów projekt rezolucji, aby zakończyć uznanie Władimira Putina za prezydenta Rosji, jeśli pozostanie on na stanowisku po zakończeniu swojej obecnej kadencji 7 maja 2024 r.

- Za każdym razem, gdy myślimy, że nie ma nic bardziej absurdalnego, agresywnego, nieprzyjaznego i niekonstruktywnego, co może przyjść z tamtej strony oceanu, okazuje się, że się mylimy - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Rozmowy USA z Rosją

Reklama

- USA poruszały w rozmowach z Rosją temat koncentracji jej wojsk przy granicy z Ukrainą - przekazała w czwartek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Odpowiedziała w ten sposób na pytanie, czy Stany Zjednoczone są zadowolone z rezultatów ostatniego spotkania prezydentów USA i Rosji w Genewie, biorąc pod uwagę napięcia związane z koncentracją rosyjskich wojsk przy Ukrainie oraz kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Rzeczniczka nie wykluczyła ponadto, że w bliżej nieokreślonej przyszłości będzie kolejna rozmowa prezydentów Joe Bidena i Władimira Putina. Nie przekazała jednak, w jakiej formie byłaby możliwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje