Reklama

Reklama

USA: Kongresmen wrzucił zdjęcie świąteczne z bronią, kilka dni po strzelaninie w szkole

"Mikołaju, proszę, przynieś amunicję" - tak swoje zdjęcie świąteczne podpisał republikański kongresmen Thomas Massie z Kentucky. Amerykański polityk zamieścił na Twitterze fotografię z bliskimi i z bronią. Wpis spotkał się z krytyką, ponieważ kilka dni wcześniej doszło do strzelaniny w liceum w Michigan, w której zginęło czterech nastolatków.

Thomas Massie trafił do Kongresu w listopadzie 2012 r. Reprezentuje 4. okręg kongresowy Kentucky, który rozciąga się przez północne Kentucky i 280 mil od rzeki Ohio. W Kongresie Thomas zasiada w dwóch komisjach: Komisji Transportu i Infrastruktury Izby Reprezentantów oraz Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów. Massie wcześniej pełnił funkcję sędziego wykonawczego hrabstwa Lewis.

Thomas Massie wrzucił w sobotę na Twittera przedstawiające go z bliskimi (Reutersowi nie udało się ustalić, czy to na pewno rodzina kongresmena). Reprezentant republikańskiego okręgu wraz z sześcioma osobami trzyma broń przypominającą karabin maszynowy M60, karabin półautomatyczny AR-15 i pistolet maszynowy Thompson.

Reklama

"Mikołaju, proszę przynieś amunicję"

"Wesołych Świąt! PS Mikołaju, proszę przynieś amunicję" - tak podpisał fotografię na Twitterze polityk. Świąteczny wpis kongresmena wywołał falę komentarzy. 

"Skoro udostępniamy zdjęcia rodzinne, oto moje. Jedno to ostatnie zdjęcie Jaime, jakie kiedykolwiek zrobiłem, drugie to miejsce, w którym została pochowana z powodu strzelaniny w szkole w Parkland. Strzelec ze szkoły w Michigan i jego rodzina również robili zdjęcia, takie jak twoje" - odpowiedział użytkownik Fred Guttenberg na wpis Massie'go. 

Kilka dni przed umieszczeniem tej fotografii w social mediach 15-letni Ethan Crumbley zorganizował strzelaninę w liceum w Oksfordzie w stanie Michigan, w której zginęło czterech nastolatków, a nauczyciel i sześciu innych uczniów zostało rannych. Strzelanina została nazwana przez dziennikarzy agencji Reutera "najbardziej śmiercionośną w tym roku". Artykuł dotyczący tego zdarzenia w Michigan znajdziesz tutaj- Strzelanina wywołała zaciekłą debatę na temat bezpieczeństwa w szkole, kontroli i prawa posiadania broni - poinformował Reuters.

"To było niewrażliwe"

Demokratyczny przedstawiciel USA John Yarmuth, który przewodniczy Komisji Budżetowej Izby Reprezentantów USA, potępił zachowanie swojego kolegi. "Jestem wystarczająco stary, by pamiętać republikanów krzyczących, że próba zaostrzenia przepisów o dostępie do broni zaraz po tragedii była niewrażliwa" - napisał Yarmuth na Twitterze.

"Obiecuję, że nie wszyscy w Kentucky są niewrażliwymi d..." - zakończył.

Niektóre bronie półautomatyczne wyglądają niemal identycznie jak broń w pełni automatyczna, np. karabiny maszynowe. Zgodnie z prawem USA broń taka jak karabiny maszynowe jest ograniczona do wojska, organów ścigania i cywilów, którzy uzyskali specjalne licencje na broń wyprodukowaną przed majem 1986 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy