Reklama

Reklama

USA: Katastrofa kolejowa w stanie Montana. Zginęły trzy osoby, kilkunastu rannych

Trzy osoby zginęły po wykolejeniu się pociągu koło Joplin w stanie Montana. Kilkunastu pasażerów trafiło do szpitala. Przyczyny katastrofy nie są znane.

Pociąg "The Empire Builder" (Budowniczy Imperium) jadący z Seattle do Chicago ok. godz. 16 czasu miejscowego (godz. 23 w Polsce) wypadł w sobotę z torów w pobliżu miejscowości Joplin w hrabstwie Liberty, jakieś 48 km od granicy z Kanadą. Z torów wypadło w sumie pięć wagonów.

W katastrofie zginęły trzy osoby - podał szeryf hrabstwa Liberty.

48 godzinna atrakcja turystyczna

Połączenie na trasie Chicago-Seattle (3550 km) funkcjonuje od 1925 r. Przez długi czas było główną linią wśród połączeń wykorzystujących Wielką Północną Drogę Kolejową. Podróż z Chicago do Seattle zajmuje łącznie 48 godzin. Połączenie jest obecnie wykorzystywane jako atrakcja turystyczna.

Reklama

W pociągu, który wypadł z torów, znajdowało się w sumie 147 pasażerów i 13 pracowników obsługi - podał Jason Abrams, rzecznik prasowy państwowego przewoźnika, firmy Amtrak obsługującej to połączenie.

W ewakuacji pasażerów i przeważeniu rannych do szpitala uczestniczyły lokalne władze - pisze Reuters. Ze zdjęć publikowanych przez pasażerów w mediach społecznościowych wynika, że pasażerowie przewożeniu byli autokarami z miejsca wypadku do pobliskich miasteczek.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL