Reklama

USA: Karabin i Ku Klux Klan. Kontrowersyjny spot kandydata do Kongresu

Czarnoskóry kandydat do amerykańskiego Kongresu, Republikanin Jerone Davison, nagrał kontrowersyjny spot wyborczy. Na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych mężczyzna broni się przed Demokratami ubranymi w charakterystyczne stroje Ku Klux Klanu przy pomocy karabinu AR 15. Jest to nawiązanie do debaty ws. dostępu do broni, która toczy się w USA.

Jerone Davison to były gracz NFL oraz pastor. Mężczyzna, który jest członkiem Partii Republikańskiej ubiega się o miejsce w Kongresie z Arizony.

Davison opublikował w mediach społecznościowych spot wyborczy, w którym przy pomocy karabinu AR-15 broni się przed Demokratami ubranymi w charakterystyczne stroje Ku Klux Klanu. Całość opatrzona jest hasłem: "Przywróćmy świetność broni".

"Możesz potrzebować tego półautomatu"

- Demokraci lubią mówić, że nikt nie potrzebuje AR-15 do samoobrony. Że nikt nie może potrzebować wszystkich 30 naboi. Ale kiedy ten karabin jest jedyną rzeczą stojącą między twoją rodziną a tuzinem wściekłych Demokratów w kapturach Klanu, możesz potrzebować tego półautomatu i wszystkich 30 pocisków - mówi na nagraniu mężczyzna.

Reklama

W ciągu trzech dni wideo obejrzano już ponad 5,2 mln razy.

Debata ws. dostępu do broni w USA

Wideo opublikowane przez Davisona jest nawiązaniem do toczącej się w Stanach Zjednoczonych debaty na temat dostępu do broni. Mężczyzna jest gorącym zwolennikiem drugiej poprawki do konstytucji, gwarantującej Amerykanom prawo do posiadania broni.

Spot został wyemitowany zaledwie kilka dni po tym, jak 22-latek zabił siedem osób, a kilka ranił podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Chicago. Sprawca używał właśnie karabinu AR-15.

Po tym tragicznym zdarzeniu wielu Demokratów, w tym prezydent USA Joe Biden, ponownie wzywało do zakazu sprzedaży broni półautomatycznej w USA.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | strzelanina | dostęp do broni | Kongres USA | broń | karabin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy