Reklama

Reklama

USA: Firma zwolniła ponad 900 osób. Informację przekazano na Zoomie

​Dyrektor generalny Better.com, Vishal Garg, ogłosił na środowym webinarium Zoom, że firma zwalnia około 9 proc. pracowników. W ten sposób poinformował ponad 900 osób, biorących udział w rozmowie, że tracą pracę ze skutkiem natychmiastowym tuż przed świętami.

"Konieczność przeprowadzania zwolnień jest bolesna, szczególnie o tej porze roku" - powiedział dyrektor finansowy Kevin Ryan w oświadczeniu dla CNN Business. 

Zwolnieni online

Ponad 900 pracowników firmy zajmującej się hipotekami o zwolnieniu zostało poinformowanych online na grupowej rozmowie. - Jeśli bierzesz udział w tej rozmowie, jesteś częścią nieszczęsnej grupy, która zostaje zwolniona - powiedział im Garg. Zaznacyzł, że mogą spodziewać się e-maila od działu HR z wyszczególnieniem świadczeń i odpraw. 

Garg jako przyczynę podał zmiany na rynku oraz nieproduktywność pracowników. - To już drugi raz w mojej karierze, kiedy to robię i nie chcę tego robić. Ostatnim razem płakałem - powiedział Garg.

Reklama

Później, jak podaje CNN, we wpisie na blogu miał ich oskarżyć o "okradanie" współpracowników i klientów, ponieważ część z nich pracuje tylko dwie godziny dziennie zamiast ośmiu. 

"Banda głupich delfinów"

To nie pierwszy raz, kiedy decyzje Garga wywołują dyskusje. Wcześniej Forbes opublikował maila, którego mężczyzna miał wysłać do personelu: "Jesteście CHOLERNIE POWOLNI. Jesteście bandą GŁUPICH DELFINÓW... PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE NATYCHMIAST. ZAWSTYDZACIE MNIE" - napisał.

Z kolei "Daily Beast" donosił w sierpniu, że jeden z najbardziej "lojalnych zastępców" Garga otrzymał ogromne korzyści, takie jak opcje nabycia akcje wartych miliony dolarów. Osoba ta trafiła później na administracyjny urlop za zastraszanie. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje