Reklama

Reklama

USA: Dziecko pozostawione w samochodzie zmarło. Ojciec popełnił samobójstwo

W USA, w Wirginii, 37-letni mężczyzna popełnił samobójstwo, gdy odnalazł martwego syna w samochodzie. Według ustaleń lokalnej policji 37-latek zapomniał o pozostawionym w aucie dziecku. Co roku w Stanach Zjednoczonych dochodzi do około 30-40 śmierci dzieci z tego powodu.

Lokalna policja stwierdziła, że dziecko zostało pozostawione w samochodzie na trzy godziny, ale zaznaczyła, że dochodzenie jest dopiero w fazie wstępnej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szczecin: Śmierć 1,5-rocznego dziecka w rozgrzanym aucie. Prokuratura wszczęła postępowanie

Jak podaje WRIC-TV, członkowie rodziny mężczyzny skontaktowali się z policją w Chesterfield po tym, jak 37-latek zadzwonił do nich, aby powiedzieć im o powodach swojego planu samobójczego.

Reklama

- Przekazano policji, że w miejscu zamieszkania może być zmarłe dziecko - powiedział ppłk Christopher Hensley z policji w Chesterfield.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali na podjeździe pojazd z otwartymi drzwiami, w którym znajdował się pusty fotelik dziecięcy. Gdy weszli do mieszkania, znaleźli w nim martwego niemowlaka - przekazał Hensley. Dodał, że ojciec został znaleziony martwy w lesie za domem.

Policja nazwała tę sytuację "straszną tragedią na wielu poziomach".

CZYTAJ WIĘCEJ: Śmierć dziecka w nagrzanym samochodzie. Lekarz wyjaśnia, co mogło się wydarzyć

Tragiczna statystyka z USA

National Safety Council (NSC) poinformowało, że około 38 amerykańskich dzieci umiera co roku w samochodach z powodu udaru cieplnego.

NSC dodaje, że nawet w dni, gdy są umiarkowane temperatury albo podczas zachmurzeń, temperatury wewnątrz pojazdów mogą zagrażać życiu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy