Reklama

USA: Dwulatka zaatakowana przez kojota. Wstrząsające nagranie

Dwuletnia dziewczynka została zaatakowana przez kojota przed domem w Los Angeles. Zwierzę zaczęło ciągnąć dziecko za nogi. Wcześniej kilka osób donosiło o pojawieniu się w okolicy drapieżnika.

Do ataku doszło w dzielnicy Woodland Hills. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak rodzina wysiada z samochodu przed domem, gdy w pewnym momencie do dziewczynki podchodzi kojot i ciągnie ją za nogi. Dziecko zaczyna krzyczeć.

Gdy zaalarmowany ojciec zbliża się do dziewczynki, kojot puszcza dwulatkę i wycofuje się. 

Na filmie widać dalej, jak ojciec dziewczynki rzuca kamieniem w zwierzę. - Widziałem krew na jej spodniach i nodze oraz miejsce, w którym została ranna. To było po prostu okropne - relacjonował ojciec w rozmowie z CBS Los Angeles.

Reklama

Mężczyzna powiedział, że jego córka została zabrana do szpitala na leczenie, gdzie otrzymała serię zastrzyków przeciwko wściekliźnie i wraca do zdrowia - czytamy na stronie stacji.

Ataki kojotów w Kalifornii

Rzecznik Kalifornijskiego Departamentu Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody (CDFW) powiedział CBSLA w sobotę, że przed atakiem otrzymał kilka doniesień o agresywnym kojocie grasującym w okolicy. Rzecznik powiedział, że pracownicy departamentu byli również w gotowości do złapania kojota, jesli pojawi się jeszcze w okolicy. 

W tym roku w południowej Kalifornii doszło do kilku ataków kojotów. W kwietniu inna dwulatka została zaatakowana przez drapieżnika na plaży w Huntington Beach. Funkcjonariusze policji zastrzelili następnie dwa kojoty w okolicy, a biolodzy CDFW wykorzystali próbki DNA, aby potwierdzić, że jeden z nich zaatakował dziewczynę. Doznała poważnych obrażeń, ale przeżyła. Z kolei w czerwcu kojot zaatakował kolejne dziecko w mieście Fountain Valley w hrabstwie Orange - czytamy na stronie CBS.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Los Angeles | Kojot | drapieżnik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy