Reklama

USA. Doradczyni Hillary Clinton Huma Abedin oskarża senatora o napaść seksualną

Huma Abedin, doradczyni Hillary Clinton opisała napaść seksualną ze strony amerykańskiego senatora w swojej książce "Both/And: A Life in Many Worlds" - przekazała w środę BBC. Do zdarzenia miało dojść, gdy po kolacji z politykiem miała zostać zaproszona przez towarzysza wieczoru do jego domu "na kawę".

Autorka książki "Both/And: A Life in Many Worlds"  ("Oba/I: Życie w wielu światach") nie ujawniła ani nazwiska, ani przynależności partyjnej polityka, który w połowie 2000 roku miał dopuścić się nieakceptowanych zachowań na tle seksualnym.

Nazywana przez Hillary Clinton "drugą córką", dziś 45-letnia Abedin, w spisanych wspomnieniach, które zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu, wraca do zdarzenia, które miało miejsce w Waszyngtonie. 

Senator i jego "błędne zrozumienie sytuacji"

Autorka po kolacji z politykiem miała zostać zaproszona przez towarzysza wieczoru do jego domu "na kawę". Gospodarz "usiadł po mojej prawej stronie, objął mnie lewą ręką i pocałował, wsuwając język do moich ust i przyciskając mnie do sofy" - relacjonuje zdarzenie Abedin i dodaje: "Byłam tak zszokowana, że go odepchnęłam. Chciałam tylko wyrzucić z głowy ostatnie dziesięć sekund".

Reklama

Autorka wspomina, że senator przeprosił za swoje "błędne zrozumienie sytuacji", a ona "powiedziała to, co wymyśliłaby tylko dwudziestoparoletnia wersja niej samej, czyli 'przepraszam', po czym wyszła, starając się wyglądać możliwie lekceważąco".

Kilka dni później Abedin miała przypadkiem spotkać senatora na Kapitolu. Wówczas zapytał, czy nadal są przyjaciółmi - wynika z jej wspomnień. 

Książka amerykańskiej polityk zawiera też odwołania do byłego męża autorki, Anthony'ego Weinera, którego karierę kongresmena Partii Demokratycznej zakończyło skazanie na 21 miesięcy pozbawienia wolności i karę grzywny za przestępstwa seksualne.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Kapitol Stanów Zjednoczonych | Huma Abedin | hilary clinton

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy