Reklama

Reklama

​USA: Donald Trump dołącza do prezydenckiego wyścigu

Ekscentryczny miliarder Donald Trump ogłosił, że będzie się ubiegał o nominację Republikanów w wyborach na prezydenta USA.

69-letni Donald Trump ogłosił swoją decyzję we wtorek (16 czerwca) w Nowym Jorku.

- Panie i panowie, od dziś oficjalnie ubiegam się o prezydenturę USA. Uczynimy nasz kraj znów wspaniałym - przemawiał Donald Trump.

- Nasz kraj znalazł się w poważnych tarapatach. Przestaliśmy odnosić sukcesy. Kiedy ostatni raz pobiliśmy Chiny w wymianie handlowej? Ja pokonuję Chiny za każdym razem. Za każdym" - przekonywał kontrowersyjny miliarder.

- Ameryka potrzebuje wielkiego lidera i potrzebuje go teraz - dodał niesłynący ze skromności kandydat.

Reklama

Donald Trump to przedsiębiorca, który wzbogacił się przede wszystkim na rynku nieruchomości. Poprzez Trump Organization zarządza ponad 100 firmami. Jest częstym gościem programów telewizyjnych. Jego majątek szacuje się na od czterech do dziewięciu miliardów dolarów. Trump słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, w których obraża m.in. Baracka Obamę czy najuboższych.

- Jestem dumny ze swojego sukcesu. Zatrudniłem dziesiątki tysięcy ludzi przez całe moje życie. A to oznacza opiekę medyczną, edukację, wszystko. Jestem naprawdę bogaty. Tego rodzaju myślenie potrzebne jest Ameryce. Musimy uczynić ten kraj bogatym. To brzmi prostacko, ale takie nie jest - powiedział we wtorek Donald Trump.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej Jeb Bush, młodszy brat George'a W. Busha, również ogłosił swój start w republikańskich prawyborach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy