Reklama

Reklama

USA: Demonstracja przeciw polityce Trumpa. Susan Sarandon aresztowana

Słynna aktorka Susan Sarandon została aresztowana w Waszyngtonie w trakcie demonstracji przeciwko polityce migracyjnej Donalda Trumpa.

Aktorka o aresztowaniu napisała na Twitterze. 

Susan Sarandon wraz z innymi kobietami protestowała przeciwko polityce "zero tolerancji", wprowadzonej przez Donalda Trumpa, która pozwala na oddzielanie na granicy Stanów Zjednoczonych dzieci nielegalnych imigrantów od ich rodzin.

W wyniku zarządzenia Trumpa tysiące dzieci przebywają na granicy w specjalnych strefach, przypominających więzienia. Mimo że wiele znanych osób negatywnie wypowiada się o tej polityce, nikogo jeszcze nie spotkały takie konsekwencje jak Sarandon.

Po proteście w siedzibie amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości do aresztu trafiło aż 575 kobiet. Wśród nich była 71-letnia aktorka, która znana jest z akcji prospołecznych i otwartej krytyki polityki Trumpa. Zresztą już w trakcie kampanii wyborczej przekonywała, że najlepszym rozwiązaniem dla USA jest wybór kobiety na urząd prezydenta. Jednocześnie nie popierała kandydatury Hillary Clinton.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje