Reklama

Reklama

USA: Coraz więcej kradzieży buldogów francuskich. Opiekunowie terroryzowani

W USA rośnie liczba kradzieży buldogów francuskich - podała w poniedziałek AFP. Opiekunowie psów tej rasy są terroryzowani na ulicach, czasem nawet przy pomocy broni palnej. Modne obecnie buldogi francuskie sprzedawane są za tysiące dolarów na czarnym rynku.

Czarnorynkowa cena małych i przyjaznych, a przez to łatwych do porwania, buldogów francuskich wynosi w USA od 3,5 tys. do 5 tys. dolarów.

To relatywnie rzadka rasa, jej mioty nie są zbyt liczne, więc na zdobycie buldoga francuskiego trzeba czekać - wyjaśnia wiceprezeska Amerykańskiego Związku Kynologicznego, Brandi Hunter Munden. - Wzrost popularności tej rasy doprowadził także do wzrostu kradzieży, ale używanie przemocy, to nowe i niepokojące zjawisko - dodaje.

Napad z bronią na dwie kobiety

W sobotę wieczorem w Castro Valley w aglomeracji San Francisco kilku uzbrojonych napastników napadło na dwie spacerujące kobiety, wymierzyło w nie broń i zmusiło do oddania portfeli, kluczy do domów i samochodu oraz buldoga francuskiego imieniem Tito - informuje stacja ABC. Policja poszukuje sprawców oraz porwanego psa.

Reklama

- Czekałam aż Merlyn załatwi swoją potrzebę, kiedy zobaczyłam dwóch ludzi. Zanim się obejrzałam, jeden z nich stał naprzeciwko mnie z wycelowaną we mnie bronią i mówił 'oddaj mi psa' - relacjonuje cytowana przez AFP Marieke Bayens z Kalifornii, której buldog francuski został porwany w listopadzie.

Ukradli buldogi Lady Gadze

Najbardziej znaną ofiarą kradzieży psów tej rasy jest Lady Gaga - przypomina AFP. Podczas porwania dwóch buldogów artystki - Koji i Gustava - postrzelono pracownika, który je wyprowadzał. Lady Gaga za pomoc w odzyskaniu psów oferowała pół miliona dolarów nagrody. Buldogi w końcu wróciły do piosenkarki.

Eksperci radzą, by chronić się przed porwaniem psa poprzez wszczepienie mu umożliwiającego śledzenie czipa lub używać obroży wyposażonej w GPS. Podkreślają, że najważniejszą, ale zarazem najrzadziej stosowaną radą, jest powstrzymanie się od publikowania w mediach społecznościowych materiałów ze swoim ulubieńcem, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei.

Buldogi francuskie ma wiele gwiazd: aktorów, sportowców, muzyków, modelek i influencerów, nic więc dziwnego, że to Hollywood stało się głównym ośrodkiem kradzieży psów tej rasy - podsumowuje AFP.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy