Reklama

Reklama

USA: Co najmniej jeden zwycięzca loterii Powerball

Co najmniej jedna osoba trafnie wytypowała 6 liczb i zwyciężyła w amerykańskiej loterii Powerball, w której wygrana wyniosła 1,6 mld dolarów. Była to największa w historii kumulacja. Zwycięski los został kupiony w Kalifornii.

Z bębna maszyny losującej wysypało się najpierw pięć białych kul o numerach 8, 27, 34, 4 i 19, a następnie czerwona kula z numerem 10. Już kilka minut po losowaniu loteria stanowa Kalifornii ogłosiła na Twitterze, że na jej terenie wytypowano prawidłowo sześć liczb. Zwycięski los kupiono w Chino Hills na przedmieściach Los Angeles. Na razie nie wiadomo, kto jest jego posiadaczem i czy są inni zwycięzcy. Nie ma jeszcze informacji z innych stanów USA, więc nowych milionerów może być więcej.

Historyczna kumulacja

Losowanie miało miejsce dziś w nocy, o 23:00 czasu lokalnego (czwartek, 5:00 czasu polskiego). Rekordowa kwota kumulacji - 1 miliard 586 milionów 400 tysięcy dolarów - spowodowała ogromne zainteresowanie loterią. Wygrana pozwoli szczęśliwcowi na wygodne i beztroskie życie rentiera.

Reklama

Rekordowa wygrana w Powerball była możliwa dzięki zmianom reguł gry, których dokonano jesienią ubiegłego roku. Dołożono wtedy dodatkowe kule, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo trafienia sześciu liczb. Prawie miliard sześćset milionów dolarów uzbierało się w loterii, ponieważ w poprzednich 20 losowaniach nikt nie trafił szóstki.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje