Reklama

Reklama

USA: Bójka przed ratuszem. Mężczyzna pchnięty nożem

Podczas bijatyki między przeciwnikami i zwolennikami szczepień przeciw COVID-19, która miała miejsce w sobotę w Los Angeles, jeden z uczestników został pchnięty nożem. Do starcia doszło przed miejskim ratuszem.

- Jesteśmy na miejscu, aby utrzymać porządek po tym, jak wybuchła bójka między Antifą, a ludźmi zebranymi podczas wydarzenia, na które mieli zezwolenie. Mamy informacje o mężczyźnie, ugodzonym nożem. Jest on opatrywany przez personel straży pożarnej. Nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań, ale śledztwo jest w toku - powiedział cytowany w niedzielę przez dziennik "Los Angeles Times" kapitan policji Stacy Spell.

Kilkuset przeciwników szczepień

Ratownicy medyczni przewieźli rannego mężczyznę do szpitala. Nie jest jasne, w jaki jest stanie.

Reporter lokalnego radia KPCC, Frank Stoltze, który był na demonstracji, tweetował, że został "popchnięty, kopnięty, a moje okulary zostały zerwane z twarzy przez grupę facetów na proteście - przed ratuszem".

Reklama

"LAT" szacował, że przeciwników szczepień było kilkuset. Naprzeciw nim stanęło kilkudziesięciu zwolenników szczepionek.

Antyszczepionkowcy zgromadzili się pod hasłem "wybierz marsz wolności przeciwko tyranii medycznej". Mottem zwolenników szczepień, utożsamianych z lewicą, było "nie ma bezpiecznej przestrzeni dla faszystów".

Zaświadczenia o szczepieniach

Według NBC News przemoc zbiegła się w czasie z zapowiedzią gubernatora Kalifornii Gavona Newsoma w mijającym tygodniu, że od wracających do szkół nauczycieli i innych pracowników będą wymagane zaświadczenia o szczepieniu. Dotyczy to zarówno szkół publicznych, jak i prywatnych.

Rada miejska Los Angeles przegłosowała natomiast projekt przepisów, wymagających przedstawienia dowodu szczepienia przed wejściem do miejsc publicznych, w tym restauracji, barów, sal gimnastycznych, aren koncertowych, kin i sklepów.

W Kalifornii zarejestrowano w piątek 14 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w porównaniu z 10 450 odnotowanymi dzień wcześniej. Stanowi to najwyższą dzienną liczbę zachorowań od 1 lutego 2021 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy