Reklama

Reklama

USA: 25-latek zmarł po pościgu. Strzelało do niego ośmiu funkcjonariuszy

25-letni czarnoskóry mężczyzna został trafiony ponad 60 razy przez policję w Akron w stanie Ohio. W strzelaninie brało udział ośmiu funkcjonariuszy. Mężczyzna popełnił wykroczenie i nie zatrzymał się do kontroli. Do sieci trafiło nagranie z zajścia.

Amerykańska policja opublikowała nagranie z pościgu w Akron w stanie Ohio, który zakończył się zastrzeleniem czarnoskórego mężczyzny. Funkcjonariusze twierdzą, że 25-letni Jayland Walker otworzył ogień jako pierwszy, a oni odpowiedzieli, obawiając się o swoje życie - opisuje BBC. 

Mężczyzna popełnił wykroczenie, po czym nie zatrzymał się do kontroli. Wtedy ruszyli za nim policjanci. 

- Nagranie łamie serce, trudno je oglądać - powiedział burmistrz Akron.

Strzelali do leżącego na ziemi 25-latka

W samochodzie zastrzelonego mężczyzny znaleziono broń. 

Stanowy prokurator generalny Dave Yost obiecał, że przeprowadzone zostanie "kompletne, uczciwe i eksperckie śledztwo". Policja w Akron prowadzi osobne dochodzenie wewnętrzne w sprawie naruszenia przez funkcjonariuszy zasad.

Reklama

Ośmiu funkcjonariuszy biorących udział w strzelaninie, z których siedmiu jest białych, a jeden czarny, zostało wysłanych na urlop.

Prawnik rodziny Walkera powiedział, że funkcjonariusze strzelali nawet po tym, jak 25-latek leżał już na ziemi.

Samochód Jaylanda Walkera został zatrzymany w poniedziałek 27 czerwca o godzinie 00:30 w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli ruchu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy