Reklama

USA: 13-osobowe rodzeństwo więzione w rodzinnym domu

Wczesnym rankiem w niedzielę policja kalifornijska uwolniła trzynastoosobowe rodzeństwo w wieku od dwóch do 29 lat, które było więzione w rodzinnym domu w miejscowości Perris, 113 km na wschód od Los Angeles. Przetrzymywani byli skuci łańcuchami - informuje portal abc7.com.

Jedna z ofiar, 17-letnia dziewczyna, w ostatni weekend zdołała uwolnić się i telefonicznie powiadomić miejscową policję. Zgłosiła, że "jej rodzeństwo jest uwięzione w domu przez rodziców".

Po przybyciu do domu policja znalazła "kilkoro dzieci przykutych łańcuchami do łóżek, w ciemnym i cuchnącym otoczeniu" - informują zagraniczne media.

"Rodzice nie byli w stanie przedstawić logicznego wytłumaczenia, dlaczego ich dzieci były w ten sposób przetrzymywane" - czytamy w oświadczeniu policji.

Wszyscy przetrzymywani byli brudni i niedożywieni. Z 13 ofiar, siedem jest w wieku od 18 do 29 lat - podały miejscowe władze.

Reklama

Sześcioro dzieci przewieziono do szpitala uniwersyteckiego Riverside w celu wykonania badań lekarskich. Siedem dorosłych osób trafiło z kolei do Regionalnego Centrum Medycznego w Corona.

Rodzice - 57-letni David Allen Turpin i 49-letnia Louise Anna Turpin zostali aresztowani. Wyznaczono im kaucję w wysokości dziewięciu milionów dolarów od osoby. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy