Reklama

Reklama

Urodziny Adele Dunlap - najstarszej obywatelki USA

Przed paroma dniami w domu opieki w Hunterdon County w New Jersey 114. urodziny obchodziła Adele Dunlap. To najstarsza obywatelka Stanów Zjednoczonych – podaje USA Today.

Pani Dunlap mieszka w Country Arch Care Center w Hunterdon County od piętnastu lat. W poniedziałek w przystrojonej balonami sali świętowała z innymi seniorami. Ucieszyła się, kiedy dla niej śpiewali, chociaż podeszła do kolejnych swoich urodzin z wielką rezerwą.

Nie pytaj kobiet o wiek

Nie chciała specjalnej fety, ponieważ - jak tłumaczyła - wszyscy mieszkańcy ośrodka są tak samo ważni, a ona nie może być traktowana inaczej ze względu na swój wiek.

Była w dobrej kondycji fizycznej i mentalnej. Żartowała, że to jej 105. urodziny. To stały zwyczaj najstarszej kobiety w USA. Pytana o wiek, często deklaruje, że jest młodsza niż podaje metryka. W końcu kobiet o wiek pytać się nie powinno...

Reklama

Pani Dunlap przyszła na świat 12 grudnia 1902 roku w Newark. Informację potwierdzającą datę jej narodzin potwierdzili eksperci poszukujący najstarszych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Najstarsza osoba na świecie

USA Today przypomina, że na świecie żyje kilkaset stulatków. Adele Dunlap oprócz tego, że jest najstarszą kobietą w USA, jest też dziewiątą najstarszą osobą na świecie. Najstarszą obywatelką globu jest Włoszka Emma Morano-Martinuzzi. 29 listopada obchodziła 117. urodziny.

Co ciekawe, na liście 46 najstarszych osób świata aż 44 miejsca zajmują kobiety.

Pani Adele przed laty była nauczycielką. Wraz z mężem wychowała trójkę dzieci. Małżonek, Earl Dunlap Senior pracował w branży ubezpieczeniowej. Zmarł w 1963 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy