Reklama

Reklama

​Uratowani na Morzu Śródziemnym imigranci trafią do Włoch

3480 imigrantów uratowanych w niedzielę z dryfujących łodzi, którymi próbowali przepłynąć do Włoch, trafi na Sycylię i do Apulii, gdzie otrzyma pomoc medyczną, a następnie trafi do ośrodków dla imigrantów - poinformowała w niedzielę wieczorem agencja EFE.

W akcji ratowania imigrantów brały udział jednostki włoskie, brytyjskie, irlandzkie i niemieckie. Jak podały służby prasowe włoskiej straży przybrzeżnej ponad 800 osób przybyło już do Palermo na Sycylii; statki ratownicze transportują blisko 400 imigrantów do sycylijskiego portu Augusta.

Ponad 2200 osób zostanie przewiezionych do kolejnego sycylijskiego portu - Tripani oraz ośrodka w Taranto, w regionie Apulia.

Pierwsza o kolejnej kryzysowej sytuacji na Morzu Śródziemnym poinformowała w niedzielę rano załoga okrętu brytyjskiej Royal Navy, HMS Bulwark. Rząd w Londynie oddał tę jednostkę do dyspozycji unijnej operacji Tryton, polegającej na patrolowaniu wód i ratowaniu imigrantów. Na pokładzie okrętu znajduje się brytyjski minister obrony Michael Fallon.

Reklama

Do ratujących uchodźców Brytyjczyków dołączyły natychmiast jednostki z innych krajów. Była to prawdopodobnie największa od dłuższego czasu operacja ratowania imigrantów w Cieśninie Sycylijskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy