Reklama

Reklama

Unijny komisarz zaleca: Obniżcie ogrzewanie o 2-3 stopnie, to wykonalne

Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton zaleca mieszkańcom Francji i całej UE ograniczenie ogrzewania zimą o 2-3 stopnie w ramach oszczędzania energii. Doradza też oszczędniejsze korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych.

- Usilnie radzę wszystkim moim francuskim rodakom i naszym współobywatelom europejskim, którzy włączają klimatyzator latem tego roku, aby nie ustawiali go zbyt wysoko, a zimą obniżyli ogrzewanie o dwa-trzy stopnie"- powiedział Breton w wywiadzie dla stacji BFM Business.

Unia Europejska zaleca zmniejszenie zużycia

Pod koniec lipca Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie UE do zmniejszenia zużycia energii o 15 proc. do 31 marca 2023 roku w porównaniu ze średnią zużycia w ciągu ostatnich pięciu lat w sytuacji wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu.

- Zaproponowaliśmy te liczby, ponieważ znamy historię. W Japonii, kiedy doszło do katastrofy w Fukushimie, [...] Japończycy postanowili na chwilę zamrozić pracę swoich elektrowni jądrowych. (...). Zdecydowano wówczas, aby zmniejszyć zużycie energii w gospodarstwach domowych o 15 proc. Polegało to na obniżeniu temperatury o 2-3 stopnie w okresie zimowym - wyjaśnił Breton.

Reklama

Według unijnego komisarza jest to "wykonalne, ale trzeba być zdyscyplinowanym".

Czytaj też: Przyducha zabija ryby nie tylko w rzekach. Jak rozpoznać głód tlenowy w domowym akwarium i stawie?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy