Reklama

Ulewy w Portugalii. Popularny kurort pod wodą

W niedzielę doszło do podtopień i osunięć ziemi w turystycznym regionie Algarve, na południu Portugalii. Prognozy na poniedziałek nie są korzystne.

Jak poinformowała portugalska obrona cywilna, największa powódź występuje w mieście Quarteira, gdzie pod wodą znalazły się główne ulice tego popularnego wśród turystów kurortu.

Z relacji portugalskich mediów wynika, że setki mieszkańców miast Quarteira i Albufeira zgłosiły portugalskim służbom podtopienia mieszkań, piwnic oraz garaży. 

Według telewizji CNN Portugal w kilku miejscach Algarve w efekcie intensywnych ulew doszło w niedzielę do osunięć ziemi. Na Rua Vasco da Gama żywioł zniszczył część drogi. 

Reklama

Z doniesień medialnych wynika również, że mieszkańcy mieli problemy techniczne, by skontaktować się z służbami. "Połączenia się zrywały" - podaje CNN Portugal. 

Możliwy całkowity paraliż komunikacyjny

Z przewidywań Portugalskiego Instytutu Morza i Atmosfery (IPMA) wynika, że zapowiadane na najbliższe godziny kolejne opady deszczu mogą doprowadzić do całkowitego paraliżu komunikacyjnego pomiędzy Algarve a resztą kraju.

Fala kulminacyjna ma potrwać do godz. 15. 

Quarteira to miasto w południowej Portugalii, w regionie Algarve. Zlokalizowane jest bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim, na wybrzeżu Algarve (Costa do Algarve), które słynie z długich i szerokich plaż piaszczystych. Dzięki temu Quarteira stała się jednym z najpopularniejszych portugalskich kurortów turystycznych. 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Portugalia | powódż

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy