Reklama

Reklama

Ulewy i lawiny błotne w Brazylii. Zginęło prawie 150 osób, 200 jest poszukiwanych

Władze Petropolis na wschodzie Brazylii potwierdziły śmierć 146 osób wskutek utrzymujących się od blisko tygodnia ulewnych deszczów i lawin błotnych. Podano, że poszukiwanych jest około 200 mieszkańców miasta.

Lokalny sztab kryzysowy podał w sobotę, że poszukiwania zaginionych utrudniają pojawiające się co pewien czas opady deszczu, a także niedobór specjalistycznego sprzętu, jakim dysponują ratownicy.

Według władz Petropolis, cytowanych przez CNN Brasil, dotychczas dach nad głową wskutek kataklizmu straciło 967 osób. Sprecyzowały, że poszkodowani mają zniszczone domostwa lub ich konstrukcja została naruszona, co grozi zawaleniem się budynku.

Wsparcie dla poszkodowanych

Znaczna część poszkodowanych to osoby, których domy znajdowały się na zboczach, które wraz z ulewami zostały zdewastowane przez lawiny błota.

Reklama

W piątek zniszczone przez ulewy i osuwającą się ziemię Petropolis odwiedził prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. Według regionalnych mediów szef państwa zaoferował władzom miasta pomoc finansową o równowartości ponad 340 mln euro na usunięcie skutków kataklizmu i wsparcie dla poszkodowanych.

W środę odbywający podróże po Rosji i Węgrzech Bolsonaro zapowiadał z kolei uruchomienie niskooprocentowanych kredytów dla osób, które ucierpiały wskutek kataklizmu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy