Reklama

Reklama

Ukraiński wywiad: Siły przeciwnika trzykrotnie naruszyły zawieszenie broni

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał, że siły wspieranych przez Rosję separatystów w Donbasie wzmocniły swoje pozycje w okresie noworocznym. Zwiększono też liczbę snajperów.

Główny zarząd wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy poinformował we wtorkowym komunikacie, że podczas świąt noworocznych przeciwnik wzmocnił swoje pozycje dodatkowym składem osobowym i środkami rażenia w 1. i 2. Korpusie Armijnym (w Doniecku i Ługańsku).

Rozlokowano też "dodatkowe elementy systemu wywiadu wzdłuż linii rozgraniczenia i zwiększono liczbę par snajperskich" - twierdzi ukraiński wywiad.

Naruszenie zawieszenia broni i łamanie rozejmu

Jak dodano, pod dowództwem oficerów sił zbrojnych Rosji prowadzone są ćwiczenia z artyleryjskiego rażenia pozycji sił ukraińskich.

Według strony ukraińskiej poprzedniej doby siły przeciwnika trzykrotnie naruszyły zawieszenie broni, raniąc jednego żołnierza.

Reklama

W Donbasie od lipca 2020 roku obowiązuje porozumienie "o całkowitym i wszechstronnym trybie przerwania ognia" między wojskami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami, które negocjatorzy Ukrainy, Rosji i OBWE osiągnęli w ramach tzw. grupy kontaktowej. Rozejm jest jednak łamany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy