Reklama

Ukraiński minister na konferencji w Warszawie

MSZ Ukrainy potwierdziło we wtorek, że jego szef Pawło Klimkin weźmie udział w konferencji bliskowschodniej w Warszawie i przeprowadzi tam rozmowy dwustronne z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.

"W ramach wizyty w Warszawie odbędzie się spotkanie z ministrem Czaputowiczem. Omówione zostanie szerokie spektrum kwestii dwustronnych i oczywiście sprawa pomocy naszych polskich przyjaciół w kontekście implementacji umowy stowarzyszeniowej z UE, a także dążeń Ukrainy do integracji euroatlantyckiej" - oświadczyła rzeczniczka MSZ w Kijowie Kateryna Zełenko.

Konferencja na temat budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie odbędzie się w dniach 13-14 lutego. Wezmą w niej udział przedstawiciele kilkunastu państw, m.in. wiceprezydent USA Mike Pence i sekretarz stanu Mike Pompeo, a także premier Izraela Benjamin Netanjahu. Część z uczestniczących państw nie ogłosiła jeszcze, kto będzie ich reprezentował.

Reklama

Wcześniej Pompeo mówił, że szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu w regionie Bliskiego Wschodu. Iran, który nie został zaproszony na konferencję, kilka razy bardzo krytycznie wypowiadał się na temat tego, że to Polska jest współorganizatorem wydarzenia i ostrzegał, że może to negatywnie wpłynąć na stosunki dwustronne.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy