Reklama

Reklama

Ukraińska prokuratura: Rosyjskie specsłużby chciały zabić ponad 1500 osób

Rosyjskie specsłużby planowały przeprowadzenie zamachów na 1600 ukraińskich funkcjonariuszy organów ścigania i urzędników państwowych. Takie sensacyjne informacje podał na konferencji w Kijowie naczelny prokurator wojskowy Anatolij Matios - informuje RMF FM.

Szczegółów nie podano, jednak wiele wskazuje na to, że takie takie są ustalenia w śledztwa w sprawie zamachu bombowego z czerwca tego roku. Wtedy w eksplozji w Kijowie zginął funkcjonariusz wywiadu wojskowego Ukrainy Maksim Szapował. Według prokuratora Matiosa, jeszcze przed zabiciem agenta miał zostać przeprowadzony zamach na wiceszefa ukraińskiej policji - uratować go miał jednak wyjazd w delegację. 

Według ukraińskich śledczych, rosyjskim służbom w okupowanym Donbasie udało się kupić system, który pozwala ustalać miejsca pobytu osób, którymi się interesują.  

Reklama

Krzysztof Zasada

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy