Reklama

Reklama

Ukraińska prasa komentuje wyrok dla Nadii Sawczenko

Ukraińska prasa komentuje skazanie przez rosyjski sąd Nadii Sawczenko. To wyrok na polityczne zamówienie rosyjskich władz - uważa większość tamtejszych gazet. Ukraińska prasa zastanawia się też nad prawdopodobieństwem zwolnienia Sawczenko z rosyjskiego więzienia.

"Zamówienie Kremla wykonane" - taki tytuł dziennik "Ukraina Mołoda" poświęcił wczorajszemu sądowi nad Nadiją Sawczenko. Gazeta wskazuje że od długiego czasu było jasne, że wyrok będzie skazujący. Jak czytamy - rosyjscy sędziowie nie uwzględnili żadnych dowodów na korzyść Ukrainki. 

Dziennik "Deń" poświęcił Sawczenko artykuł pod tytułem "Jeszcze polecę". To fragment wypowiedzi więzionej przez Rosjan pilotki. 

W "Dniu" znalazła się opinia eksperta prawa międzynarodowego Mykoły Siroho, który rozważa możliwości przedterminowego uwolnienia Nadiji Sawczenko. Jak wskazuje, Rosja formalnie może się zgodzić jedynie na odbywanie przez Sawczenko wyroku na Ukrainie. 

Reklama

Na inny wariant uwolnienia Sawczenko wskazuje gazeta "Wiesti" mogłoby to być ułaskawienie Ukrainki przez Władimira Putina. Ale jak zauważa wydanie, aby taki scenariusz był możliwy Sawczenko musiałaby napisać prośbę o ułaskawienie. A taki krok ze strony bezkompromisowej ukraińskiej oficer jest mało prawdopodobny. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy