Reklama

Reklama

Ukraina: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych grypy

Liczba ofiar śmiertelnych grypy na Ukrainie wzrosła do 171. Aż 147 osób zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu wirusem H1N1, znanym pod potoczną nazwą świńskiej grypy - poinformowało w poniedziałek ukraińskie ministerstwo zdrowia.

Poprzednie dane, które opublikowano pod koniec zeszłego tygodnia, mówiły o 155 zmarłych. Według resortu zdrowia od końca września 2015 roku na Ukrainie zarejestrowano ponad 3,2 mln osób chorych na grypę i cierpiących na ostre infekcje wirusowe.

Ministerstwo zdrowia po raz kolejny zwróciło uwagę, że tylko jedna trzecia ofiar zwróciła się na czas z prośbą o pomoc medyczną, a żadna z nich nie była zaszczepiona przeciwko grypie.

W poniedziałek kijowskie władze sanitarne poinformowały, że epidemia grypy, którą na terytorium Ukrainy ogłoszono 26 stycznia, dotarła już do stolicy. Próg epidemiologiczny został tu przekroczony o prawie 13 procent.

Reklama

Kijowska stacja sanitarno-epidemiologiczna poleciła zamknięcie przedszkoli, wstrzymanie zajęć na uczelniach oraz odwołanie imprez masowych. Od 18 stycznia w związku z grypą w Kijowie zamknięte są szkoły. Kwarantanna trwa w nich od 18 stycznia i ma zakończyć się 8 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy