Reklama

Ukraina: Wyrzutnie rakiet Grad w dzielnicach cywilnych Doniecka

Separatyści dokonywali ostrzałów Awdijiwki z cywilnych rejonów Doniecka. Ukraińska Służba Bezpieczeństwa opublikowała nagrania mające być na to dowodem.

Z zapisów podsłuchów separatystów wynika, że bojówkarze ustawili wyrzutnie rakiet Grad w zamieszkałych kwartałach Doniecka i stamtąd atakowali rejony kontrolowane przez siły rządowe.

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa nagrała rozmowę byłego szefa tzw. Rady Ludowej Donieckiej Republiki Andrija Purgina i deputowanej do Rady Tetiany Dworadkinej. Obaj mieszkający w Doniecku lokalni separatystyczni politycy opowiadają sobie o wyrzutniach rakiet ulokowanych w pobliżu ich domów. - Czasem stają koło naszego domu. Jak zaczynają od nas strzelać, to cały dom podskakuje - relacjonuje Andrij Purgin w podsłuchanej przez SBU rozmowie.

Reklama

O tym, że separatyści chowają się za plecami cywilów i stamtąd dokonują ostrzałów Awdijiwki ukraińskie władze informują już od jakiegoś czasu. Mówił o tym m.in. prezydent Petro Poroszenko. Ostrzały Awdijiwki trwają od kilku dni. W ich wyniku zginęło co najmniej 3 cywili, zburzonych jest kilkadziesiąt domów, w mieście w wyniku ostrzałów brakuje prądu, wody, nie ma też ogrzewania.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy