Reklama

Ukraina: Wypadek autokaru z Warszawy. Znamy liczbę rannych

Autokar, który jechał z Warszawy do Odessy, przewrócił się w obwodzie chmielnickim. 18 osób zostało rannych, trzy z nich trafiły na oddział intensywnej terapii. Autobusem podróżowało łącznie 25 osób i dwóch kierowców.

18 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa, do jakiego doszło we wtorek w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy - informuje portal Suspilne. Trzy osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.

Wypadek autokaru. 18 osób rannych, w tym dwoje dzieci

Rannych z różnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Wołoczyskach. Dyrektor placówki Wiktor Czubar przekazał portalowi Suspilne, że trzech poszkodowanych przebywa na oddziale intensywnej terapii. Ich stan ocenia się jako średnio ciężki. Dyrektor zapewnił, że stan pacjentów stabilizuje się.

Do szpitala trafiło dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat. Ich stan jest zadowalający - podkreślił Czubar.

Reklama

Suspilne napisało, że w autobusie było 25 pasażerów i dwóch kierowców.

Kierowca stracił panowanie nad autobusem

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Wołoczyska w obwodzie chmielnickim, w zachodniej Ukrainie. Są ranni, lecz ich dokładna liczba nie została jeszcze określona - powiadomiła we wtorek policja obwodu chmielnickiego.

CZYTAJ TAKŻE: Wierzbica koło Legionowa: Wypadek z udziałem szkolnego autokaru

Wstępnie ustalono, że kierowca stracił panowanie nad autokarem i zjechał do rowu, a następnie pojazd przewrócił się na bok.

Na miejscu zdarzenia pracują służby medyczne i ratunkowe - czytamy w komunikacie policji opublikowanym na Facebooku.

Zachodnia Ukraina: Trudne warunki drogowe

Na zdjęciu zamieszczonym przez ukraińskich funkcjonariuszy widać autokar przewoźnika FlixBus, który uległ wypadkowi w trudnych warunkach pogodowych. Zachodnią część Ukrainy, w tym obwód chmielnicki, nawiedziły we wtorkowe przedpołudnie opady śniegu.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | wypadek autokaru

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy