Reklama

Reklama

Ukraina: Sawczenko została przewieziona do szpitala

Ukraińską lotniczkę Nadiję Sawczenko, która przebywała w areszcie w Moskwie oskarżona o współudział w zabójstwie dwóch osób, przewieziono we wtorek do szpitala nr 20 - poinformowała przedstawicielka rosyjskiej służby więziennej (FSIN) Kristina Biełousowa.

W przeddzień adwokat Sawczenko Mark Fejgin zapowiadał, że Sawczenko zostanie przewieziona do szpitala miejskiego z powodu problemów zdrowotnych w wyniku głodówki. Przewidywał, że nastąpi to we wtorek. Wyjaśnił, że Sawczenko będzie hospitalizowana z powodu niskiego poziomu cukru we krwi.

"Dziś oskarżona N. Sawczenko została przewieziona do szpitala miejskiego nr 20 w celu prowadzenia dalszej obserwacji i wypracowania taktyki prowadzenia chorej" - powiedziała Biełousowa rosyjskiej agencji Interfax.

Zaznaczyła, że stan zdrowia Sawczenko oceniany jest jako zadowalający, "poza tym od wczoraj znowu zaczęła przyjmować pokarm".

Reklama

33-letniej Sawczenko Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zarzuca naprowadzanie na cel ognia moździerzy, w wyniku czego w strefie konfliktu na wschodzie Ukrainy śmierć ponieśli dwaj dziennikarze państwowej telewizji Rossija. Ukraińska lotniczka nie przyznaje się do winy i twierdzi - tak samo jak władze w Kijowie - że prorosyjscy separatyści uprowadzili ją do Rosji. Sawczenko jest przetrzymywana w Rosji od lipca 2014 roku. Od września przebywała w aresztach śledczych w Moskwie, ostatnio w areszcie Matrosskaja Tiszyna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy