Reklama

Reklama

Ukraina: Patrol ostrzelany z terytorium Rosji

Ukraiński patrol graniczny został ostrzelany w czwartek z terytorium Rosji, ze wsi, leżącej przy wspólnej granicy tych dwóch państw – poinformował sztab armii w Kijowie, który podał, że w wyniku incydentu nikt nie ucierpiał.

Żołnierze Straży Granicznej Ukrainy zostali ostrzelani z broni strzeleckiej z rosyjskiej wsi Uszakowka w obwodzie rostowskim, sąsiadującym z obwodem ługańskim. Do zdarzenia doszło o godzinie 12.30 (11.30 w Polsce).

Sztab przypomniał, że choć strażnicy mieli prawo odpowiedzieć na atak ogniem, to tego nie zrobili.

W związku z konfliktem między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy część granicy z Rosją znajduje się pod kontrolą wspieranych przez Kreml bojowników.

Reklama

Władze w Kijowie zabiegają obecnie o przysłanie sił pokojowych ONZ w region konfliktu.

Z Kijowa Jarosław Junko

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy