Reklama

Reklama

Ukraina: Duchowny i strażnik graniczny złapani na przemycie papierosów wiatrakowcem

Na ukraińskim Zakarpaciu strażnika straży granicznej złapano na gorącym uczynku, kiedy próbował przemycić na Rumunię papierosy wiatrakowcem - poinformowała ukraińska straż graniczna. Wśród obecnych na miejscu organizatorów procederu był duchowny w stanie upojenia alkoholowego.

Straż graniczna przekazała, że działania grupy obserwowano przez kilka miesięcy. Złapano ich na gorącym uczynku, kiedy przygotowywali się do przemycenia papierosów wiatrakowcem (rodzaj statku powietrznego) do sąsiedniej Rumunii. Miejsce odlotu znajdowało się cztery kilometry od granicy.

Okazało się, że pilotem maszyny był oficer straży granicznej. Oprócz niego straż ustaliła czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tymi działaniami. Jeden z obecnych na miejscu zdarzenia organizatorów procederu, który był w widocznie nietrzeźwym stanie, jest duchownym Prawosławnej Cerkwi Ukrainy Patriarchatu Moskiewskiego - dodano.

Reklama

W pobliżu miejsca planowanego odlotu straż znalazła 19 skrzynek z wyrobami tytoniowymi - podała w piątek (27 listopada) agencja Interfax-Ukraina. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy