Reklama

Reklama

Ukraina: 10-latka zginęła przygnieciona 200-kilogramową figurą

10-letnia dziewczynka zmarła w szpitalu, w Zaporożu w południowo-wschodniej Ukrainie, w wyniku przygniecenia przez ważącą 200 kg drewnianą rzeźbę niedźwiedzia. Figura znajdowała się w parku - poinformowała ukraińska policja.

Figura niedźwiedzia już wcześniej się chwiała i była zdemontowana piątego marca - powiedział agencji Interfax-Ukraina Ołeh Komarenko, dyrektor parku. Według niego rzeźba leżała na ziemi i miała być zabrana do magazynu.

Dodał, że park posiada nagranie, na którym widać, jak "grupa pięciu-sześciu osób" postawiła figurę. "Nasi pracownicy nie zauważyli, że figurę postawiono" - zaznaczył.

Przekazał też, że na nagraniu z ósmego marca widać, jak dwie dziewczynki pobiegają do rzeźby - jedna z nich wspięła się na drzewo, a druga na figurę, która upadła i ją przygniotła. Ich rodzice byli w kawiarni, około 150 m dalej.

Reklama

W parku jest więcej takich figur

Nieprzytomna 10-latka trafiła do szpitala, gdzie zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Policja poinformowała o wszczęciu postępowania z artykułu o zaniedbanie obowiązków i umyślne zabójstwo.

Lokalne portale informują, że w parku Dębowy Gaj jest wiele podobnych drewnianych figur. Władze parku przekazały, że zostały one postawione w 2013 roku po festiwalu drewnianych rzeźb.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL