Reklama

Reklama

​Uganda straciła zasilanie w całym kraju. Rośliny zatkały elektrownie wodne

Uganda zmaga się z poważnymi kłopotami z zasilaniem. We wtorek wyspy z roślin wodnych zatrzymały dopływ wody do trzech największych elektrowni, z których kraj czerpie energię - poinformowało tamtejsze ministerstwo energii, na które powołuje się Reuters.

Potężne wyspy ze splątanych roślin wodnych zatkały dopływ wody do turbin elektrowni Nalubaale, Kiira i Bujagali. W związku z tym w całym kraju pojawiły się problemy z dostawami prądu.

Do awarii doszło w czasie, gdy prezydent Ugandy Yoweri Museveni przygotowywał się do wygłoszenia orędzia w związku z kończącym się 14-dniowym okresem narodowej kwarantanny, mającym powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Ministerstwo energii poinformowało, że trwają prace nad przywróceniem zasilania z pomocą elektrowni Isimba i Namanve.

Reklama

"Wszystkie agencje energetyczne pracują przez całą dobę" - poinformowało na Facebooku ministerstwo. "Bardzo żałujemy wszelkich niedogodności, jakie to spowodowało" - dodali przedstawiciele resortu.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy