Reklama

Uderzył w Bramę Brandenburską. MSZ: Zginął Polak

"Mogę potwierdzić, że kierowcą mercedesa, który uderzył wczoraj o 23:30 w Bramę Brandenburską był obywatel Polski" - przekazał w mediach społecznościowych konsul RP w Berlinie Marcin Król. Niemickie media, które w poniedziałek rano informowały o wypadku, donosiły wcześiej o "polskich tablicach rejestracyjnych".

Informacja o śmierci obywatela Polski w Berlinie pojawiła się w poniedziałek 16 stycznia przed godziną 13. 

"Mogę potwierdzić, że kierowcą mercedesa, który uderzył wczoraj o 23:30 w Bramę Brandenburską był obywatel Polski" - napisał na Twitterze Marcin Król. 

Konsul RP w Berlinie dodał, że "samochód również był zarejestrowany w Polsce". 

Berlin. Polak wjechał w Bramę Brandenburską. Nie żyje

Do tragicznej śmierci Polaka doszło w niedzielę 15 stycznia przed północą w Berlinie. Z relacji służb wynika, że kierowany przez mężczyznę mercedes, z impetem uderzył w Bramę Branderburską. Ze zdjęć, które trafiły do mediów, można wnioskować, że siła uderzenia była potężna. Polak zginął na miejscu. 

Reklama

"Około godziny 23:30 samochód jadący od strony Unter den Linden uderzył w Bramę Brandenburską" - przekazała niemiecka policja na Twitterze. 

Na Twiterze zamieszczono nagranie z miejsca wypadku. Jak podano, auto po uderzeniu miało się zapalić

"Tuż przed północą samochód uderzył w Bramę Brandenburską z dużą prędkością. Pojazd zapalił się. Przekazano, że kierowca zmarł. Wypadek jest wciąż badany" - przekazał Julius Geiler, reporter Der Tagesspiegel.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | Berlin | Polacy | Brama Brandenburska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy