Reklama

Reklama

Uczniowie piszą egzaminy w "czapkach przeciwko oszustwom". Zdjęcia hitem sieci

W sieci pojawiły się zdjęcia uczniów z Filipin, którzy egzaminy na studia piszą w specjalnych "czapkach przeciwko oszustwom". Fotografie niekonwencjonalnych nakryć głowy obiegły internet.

Na niecodzienny pomysł wpadli belfrowie jednej ze szkół w filipińskim nieście Legazpi. Uczniowie zostali tam poproszeni o noszenie nakryć głowy, które uniemożliwiłyby im ściąganie podczas egzaminów na studia.

Kartony po jajkach, kaski i halloweenowe maski

W odpowiedzi na prośbę, uczniowie stworzyli niekonwencjonalne twory, wykorzystując do ich zrobienia między innymi pudełka po jajkach, materiały pochodzące z recyklingu czy domowe przyrządy.

Ich nauczycielka Mary Joy Mandane-Ortiz wyjaśniła w rozmowie z BBC, że szukała "zabawnego sposobu na zapewnienie uczciwości" podczas egzaminów.

Reklama

Profesor inżynierii mechanicznej podkreśliła, że pomysł był naprawdę skuteczny. Udało się go wdrożyć podczas ostatnich egzaminów w lokalnym liceum.

Zdjęcia stały się hitem sieci

Mandane-Ortiz powiedziała, że jej pierwotna prośba dotyczyła stworzenia prostego projektu z papieru. Zainspirowała się pomysłem wykorzystanym kilka lat wcześniej w Tajlandii. Kreatywność jej uczniów przeszła jednak wszelkie oczekiwania. 

Oprócz papierowych czapek, niektórzy nałożyli także kapelusze, kaski, hełmy czy maski na Halloween.

Nauczycielka kreatywność swoich uczniów uwieczniła na zdjęciach, które później opublikowała na swoim profilu na Facebooku. Posty zebrały tysiące polubień, a sprawa przyciągnęła uwagę filipińskich i międzynarodowych mediów. Podobno nietypowy pomysł stał się też inspiracją dla innych szkół w kraju. Mandane-Ortiz zapewniła, że jej podopieczni na egzaminach wypadli w tym roku lepiej i nikt nie został przyłapany na oszustwie.


Reklama

Reklama

Reklama