Reklama

Reklama

Uczczą pamięć członków Chóru Aleksandrowa

Rosyjscy artyści dziś uczczą pamięć członków Chóru Aleksandrowa, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Na specjalnym koncercie wystąpią najwybitniejsi soliści moskiewskich teatrów. 25 grudnia do Morza Czarnego runął samolot rosyjskiego Ministerstwa Obrony, który wiózł artystów Chóru Aleksandrowa i dziennikarzy do bazy lotniczej w Syrii. Zginęły 92 osoby.

Koncert w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej zostanie zorganizowany w centrum Moskwy, historycznym gmachu Rosyjskiego Telegrafu. Arie operowe i operetkowe wykonają między innymi: Wenera Gimadiewa, Marija Łobanowa i Oleg Dołgow. W trakcie występów zostaną zebrane datki, które później trafią do rodzin tragicznie zmarłych artystów Chóru Aleksandrowa.

Tymczasem wciąż nie ustalono przyczyn katastrofy z 25 grudnia. Do tej pory eksperci wykluczyli eksplozję na pokładzie i zestrzelenie. Badane są wersje zakładające awarię urządzeń i błąd pilotów.

Reklama

 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy