Reklama

Reklama

Tysiąc ton pomocy dla Ukrainy. Z Marsylii wypłynął statek

To najważniejszy konwój humanitarny od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, twierdzą francuskie władze. Statek z 1000 ton pomocy humanitarnej i materiałami do odbudowy infrastruktury Ukrainy wypłynął z Marsylii do Rumunii.

Ładunek statku Aknoul, wyczarterowanego przez armatora CMA-CGM, zawiera m.in. 60 tys. racji żywnościowych, 25 ton sprzętu medycznego i osiem jednostek pływających. Jest również sprzęt przeznaczony do odbudowy kraju, elementy mostów, sprzęt ratowniczy oraz 15 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Statek wypłynął z Marsylii w środę po południu. Przybycie jednostki do Konstancy zaplanowano na czwartego października. Ładunek trafi następnie do centrum pomocy humanitarnej w Suczawie, niedaleko granicy rumuńsko-ukraińskiej. Później powinien zostać przetransportowany do Kijowa, Odessy, Charkowa i Stryja.

Reklama

"Największa akcja humanitarna, jaką kiedykolwiek przeprowadzono"

- To będzie największa akcja humanitarna, jaką kiedykolwiek przeprowadzono - oświadczyła minister spraw zagranicznych Francji Catherine Colonna.

- Transport pokazuje, że wojna nie hamuje solidarności między Odessą a Marsylią, miastami partnerskimi - stwierdziła prezes stowarzyszenia Marseille-Odessa Natalia Dobrynska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy