Reklama

Turystka z Libanu skazana na osiem lat więzienia w Egipcie

Egipski sąd skazał pochodzącą z Libanu Monę el-Mazboh na osiem lat więzienia za opublikowanie na portalu Facebook nagranie – podaje Reuters. Kobieta poskarżyła się w nim na molestowanie seksualne i fatalne warunki panujące w Egipcie.

24-latka została aresztowana miesiąc temu, na lotnisku w Kairze, tuż przed opuszczeniem Egiptu.

Wcześniej kobieta udostępniła na portalu Facebook nagranie video, na którym opowiada o problemach, z jakimi spotkała się na miejscu. Skarży się m. in. na młodych, egipskich mężczyzn i taksówkarzy, którzy molestowali ją seksualnie. Dodatkowo el-Mazboh była zawiedziona złą obsługą w restauracjach podczas ramadanu. Wspomniała także o tym, że podczas poprzedniego pobytu w Egipcie została okradziona.

Wideo szybko rozpowszechniło się na Facebooku, stąd akcja egipskich władz.

Reklama

Kobieta została skazana na osiem lat więzienia. To najwyższy, przewidziany prawem, wymiar kary w Egipcie za celowe rozprzestrzenianie fałszywych pogłosek. Dodatkowo kobieta została oskarżona o obrazę uczuć religijnych i rozsiewanie publicznego zgorszenia.

Obrońca kobiety odwołał się od wyroku. W uzasadnieniu podkreślano, że kobieta nie panuje nad wybuchami gniewu przez operację usunięcia skrzepu z mózgu, którą przeszła w 2006 roku.

Ogłoszenie wyroku w tej sprawie zapowiedziano na 29 lipca 2018 r.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy